„Fizyka pod Żaglami” w Szczecinie

W dniach 11-12 czerwca 2014r. studenci oraz doktorant Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej wzięli udział w zorganizowanych z okazji Dni Morza w Szczecinie prezentacjach popularyzujących naukę.

W namiocie na Wałach Chrobrego przeprowadzano eksperymenty związane z fizyką żeglowania oraz,  z okazji Światowego Roku Krystalografii, pokazy wyciągania monokryształu metodą Czochralskiego.

Były też elementy dużej, multimedialnej, wędrującej po Polsce wystawy przygotowanej przez Wydział Fizyki – „Od monokryształu Jana Czochralskiego do grafenu” jako zapowiedź wystawy, która w końcu roku zawita do Szczecina.

Pokazy cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców oraz gości, którzy licznie przyjechali do Szczecina by oglądać piękne żaglowce zacumowane do szczecińskiego nadbrzeża.

Możliwość komentowania jest wyłączona.